Dekorasyon

Antre Nasıl Dekor Edilir?

Antre yaşam alanlarına giriş yaparken karşımıza çıkan ilk alandır. Bu nedenle insanların gözünde bıraktığı etki diğer alanlara göre bir anlamda daha fazla önemlidir. Konukların karşılandığı, her gün eve girdiğimizde karşımıza çıkan ilk yer olan antrenin dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Peki antre nasıl dekore edilir? Antre dekore edilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Antrenizi dekore etmeye başlamadan önce nasıl bir antreye sahip olmak istediğinize karar vermelisiniz. Antreler kimileri için şık olması gereken yerler iken kimileri için de doğal ve sakin olması gereken yerlerdir. Ferahlığı ve sakinliği bulabileceğiniz antreler için dekorasyon önerileri şık antreler için olanlardan farklılaşır. Yazımızda antre dekorasyonları hakkında merak edilenler ve dekorasyon önerilerini sizler için derledik. İşte antre dekorasyonu hakkında merak edilenler.

Minimalist ve Estetik Görünüme Sahip Antreler

Antrelerin sakin ve ferah bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız minimalist tasarımlar tam size göre olabilir. Minimalist tasarımların ana odak noktası en az eşya ile en fonksiyonel alanlar oluşturmaktır. Bu bağlamda antreye sadece gerekli olan eşyaları koymayı tercih edebilirsiniz. Duvar renklerini ise açık renk seçmek alanın daha ferah görünmesi için faydalı olacaktır. Duvarlara gömme olarak tasarlanan ayakkabılıklar oldukça işe yarar fikirlerdir. Ayrıca askılık tercih ederken şık ve sakin bir tasarım tercih ederek antrenize hareket katabilirsiniz.

Antrenizi dekore ederken ayakkabılığınızın kapaklarında sıcak ahşap renklerini tercih edebilirsiniz. Sıcak ahşap rengini başka renkler ile kombinlemek daha modern bir görüntü sağlayacaktır.

Şık ve Zarif Antreler

Daha çok şıklığı seviyorsanız antrenizde de şık ve zarif dekorasyon seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Şık bir antre oluşturmak için nötr renkleri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte tamamlayıcı öğelerde şık ve sıcak canlı renkleri tercih ederek antrenize hareket ve sıcaklık katmanız mümkün. gri ve beyaz tonlarının kombini zarif antreler için oldukça sık tercih edilmektedir.

Aynadan Duvarlara Sahip Antreler

Birçok kişi antresinin dar ve küçük olması nedeni ile şikayet eder. Antrelerin daha büyük görünmesi için kullanılabilen kurtarıcı öğelerden biri de aynalardır. Özellikle boydan boya duvarları kaplayan aynalar antrelere büyük anlamda genişlik katmaktadır. Böylece antrelerin olduğundan çok daha geniş ve ferah görünmeleri sağlanabilmektedir.

Cesur Renkler Kullanın

Cesur renkler kullanmak çoğu zaman riskli gibi görünmektedir. Antre genelinde açık renk tonlarını yani sakin renkleri tercih ediyorsanız tek bir öğede cesur bir renk kullanarak antrenin genelini canlandırabilirsiniz.

Tarzınızı Yansıtan Mobilyalar Tercih Edin

Kendi tarzınızı yansıtan mobilyalar tercih edebilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınızda kendinizi çok daha rahat ve huzurlu hissedebilirsiniz. Tarzınıza uygun eşyalar tercih ederken antrenin dekorasyonuna uyumlu eşyalar kullanmaya özen gösterin. Dekorasyonun tamamlanması için minik detaylara özen gösterin. Tamamlayıcı öğeleri kullanırken mutlaka dikkat etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı