Kadın

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Evde kaş nasıl alınır? Sorusunu soranlardan biriyseniz, tam da doğru noktadasınız. Göz için sağladığı koruma haricinde bir tarz haline gelen kaş, özellikle kadınlar tarafından kuaförlerde farklı şekillerde alınmaktadır. Fakat Koronavirüs sebebiyle insanlar evden çıkamadığı için amaç tarz değil, kötü görüntü oluşturmasını engellemektir. Hiçbir şeyden habersiz kalmamak için habersiz.net web sitesini takipte kalın.

Evde Kaş Nasıl Alınır? – İşte O Teknikler

Kuaförlerin büyük bir titizlikle aldığı kaşlar, evde alınmak istediğinde bazı sorunlara sebebiyet verebilir. Evde kaş almak için seçtiğiniz teknikleri kullanımınıza göre bu sıkıntıların olmasını engelleyebilirsiniz. Cımbız, ağda ve ip tekniklerinden birini deneyerek kaş almanız oldukça kolaydır. Evde kaş nasıl alınır? Sorusunun ilk cevabı; Banyodan sonra, olacaktır.

Banyo yaptıktan sonra vücutta bulunan kıl kökleri yumuşadığı için çekilirken yaşattığı acı, en aza indirilmiş olacaktır. Evde kaş alma teknikleri için gerek olan malzemeler; Uygulanacak tekniğin malzemeleri (cımbız, ağda, ip), kaş tarağı ve kaş makası olacaktır. Bu malzemelerin hepsi olduğunda, kaşa güzel bir model uygulamanız mümkün hale gelecektir. Ancak sadece kötü görüntüyü yok etmek istiyorsanız, herhangi bir kaş alma malzemesini kullanabilirsiniz. İşte, evde kaş alma teknikleri…

Cımbız ile Evde Kaş Almak

Cımbız ile kaş almak istiyorsanız, banyodan sonra bu tekniği uygulamanız önerilir. Çünkü; Cımbız, tüyleri teker teker almanızı sağladığı için daha çok can acıtacaktır. Bu tekniği uygularken iyi bir cımbız kullanmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde; Cımbız ile tuttuğunuz kıl, ya gelmeyecek ya da kırılacaktır. Bu yüzden de canınız çoğu kıl için 2 veya 3 kere acıyacaktır.

Cımbız yardımıyla evde kaş almak için dikkatli olmanız gerekir. Eğer kaş tarağı ve makası kullanıyorsanız, önce kaşları yukarı tarayın ve makas yardımı ile istediğiniz hizadan kesin. Daha sonrasında ise, aşağıya doğru tarayın ve aynı şekilde kesin. Belirlediğiniz alanın dışında kalan kılları cımbız yardımı ile çekin.

İp ile Evde Kaş Almak

İp ile kaş almak için biraz teknik biliyor olmanız lazım. Aksi takdirde kaşlarınıza zarar verebilirsiniz. İnternetten video izleyerek veya bu tekniği bilen bir kişiye sorarak öğrenebilirsiniz. Kaş alırken ip kullanmak, cımbız kullanmaya göre daha az acı verecektir. Bunun nedeni ise, ip tekniği sayesinde bir seferde birçok kaş kılının çekiliyor olmasıdır.

Ağda ile Evde Kaş Almak

Ağda ile kaş almak, hem dikkat edilmesi gereken konulardan hem de kolay kaş alımı sağlayan konulardan biridir. Evde kaş alma teknikleri arasında yer alan ağda, kaşa sürülürken oldukça dikkatli olmak gerekir. Eğer tam bir kaş şekli değil de fazlalıkları almak istiyorsanız, kaşın altına, üstüne ve ortasına sürmeniz yeterli olacaktır. Evde kaş alma teknikleri arasında yer alan ağda, çekilirken bir seferde çekilmelidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı