Yaşam

Evde Ense Nasıl Düzeltilir?

Evde ense nasıl düzeltilir? Diyen kişilerden birisi olmanız muhtemeldir. Çünkü; Koronavirüs nedeniyle herkes evde ve kuaförler kapalı. Erkekler ve kısa saç kesimli kızlar için önemli bir nokta olan evde ense nasıl düzeltilir? Konusundan ve bunun gibi her türlü konudan habersiz kalmamak için habersiz.net sitemize göz atabilirsiniz.

Evde Ense Nasıl Düzeltilir? – Teknikler

Evde ende nasıl düzeltilir? Konusunda herhangi bir bilgiye sahip değilseniz, bilen bir kişiden öğrenmenizde fayda var. Eğer çevrenizde bilen bir kişi de yoksa, habersiz.net sayesinde bu bilgilere erişmeniz mümkündür. İşte, evde ense nasıl düzeltilir? Hakkında tüm bilgiler…

Jilet ile Evde Ense Düzeltme      

Jilet, erkeklerin tıraş olurken en çok kullandığı aletlerden biridir. Jilet ile kendi ense tıraşınızı yapmanız tehlikeli olabilir. Eğer ensenizde bulunan tüyler uzadıysa ve düzeltmek istiyorsanız, bunu jilet ile yaparken bir başkasından yardım almalısınız.

Jileti kullanacak kişinin ihtiyacı olan birkaç malzeme daha vardır. Bu malzemeler; Tarak ve havludur. Havlu sadece temizlik için olsa da tarak olmazsa olmazdır. Evde ense tıraşı olacak kişi, sırtı tıraş edecek kişiye dönük şekilde olmalıdır. Boy farkına göre oturarak veya ayakta yapılabilir.

Jiletle evde ense tıraşı yapacak kişinin jileti kullanırken enseye dik bir şekilde değmesini sağlamalıdır. Böylece tıraş daha pürüzsüz bir şekilde olacaktır. Evde ense nasıl düzeltilir? Konusunda en önemli detay, tıraşa başlamadan önce ve başladıktan sonra saçın tarak yardımıyla düzeltilmesidir.

Evde ense tıraşı yapılırken kesinlikle tıraş olacak kişiden habersiz bir şekilde jilet temas ettirilmelidir. Bunun sebebi ise, jiletin keskinliğinden dolayı olabilecek kazaları önlemektir. Ensede bulunan tüyleri jilet yardımı ile aldıktan sonra saç, tarakla son bir kez düzeltilmeli ve herhangi bir sorun yoksa havlu yardımı ile temizlenmelidir.

Makine ile Evde Ense Düzeltme                                   

Evde ense düzeltme için kullanılan bir başka yöntem de makine yöntemidir. Bu işlem için saç kesim makineleri uygun olacaktır. Ense tıraşı, kuaförlerin kapalı olması nedeniyle çoğu kişi tarafından evde yapılmaya çalışılmaktadır. Jilet yönteminde uygulanan ve dikkat edilen adımların çoğu, makine yönteminde de geçerlidir.

Yine aynı şekilde tıraş olacak kişinin oturması veya ayakta olması gerekir. Saç, tarak yardımı ile düzeltildikten sonra, ensede bulunan tüyler makinenin en küçük ayarı ile alınır. Saça yakın yerler alındığında veya saça temas olduğunda yine tarak yardımıyla düzeltme gereklidir. Bütün işlemler bittikten sonra ise havlu ile ensede kalan tüyler temizlenmeli ve son kez düzgünlüğüne bakılmalıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı