Kadın

Evde Bıyık Nasıl Alınır?

Evde bıyık nasıl alınır? Konusunda birçok kadının fikri olsa bile bu işle daha çok kuaförler ilgilendiği için, zamanla çoğu kadın bu yöntemleri unutmaya başladı. Özellikle Koronavirüs sebebiyle evden dışarı çıkamayan kadınların evde bıyık nasıl alınır? Konusuna hakim olması gerekiyor. Habersiz.net olarak evde bıyık alma yöntemleri konusunda habersiz kalmamanız için bu makalemizi hazırladık.

Evde Bıyık Nasıl Alınır? – İşte O Yöntemler

Her kadın pürüzsüz ve tüysüz bir cildi olmasını ister. Bazı yöntemleri uygulayarak tüysüz bir cilde sahip olmak mümkündür. Fakat tüysüz bir cilt için gerekli vakti ayırmalı ve sabırlı olmalısınız. Siz de aşağıda yer alan listeyi okuyarak, evde bıyık alma yöntemleri konusundan habersiz kalmayın.

  • Ağda
  • İp
  • Epilasyon Yayı
  • Cımbız
  • IPL

Ağda ile Evde Bıyık Alma

Kadınlar bıyık almak istediğinde aklına gelebilecek en basit yöntem şüphesiz ağda olacaktır. Ağda sayesinde daha az acı hissedilecek ve işlem oldukça kısa sürecektir. Ağdanın avantajları bulunduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlardan biri; Hassas dudak üstü derisi olan kişilerde, dudak üstü derisinin zarar görmesidir. Buna ek olarak ağdanın belli bir zaman sonra üst dudakta sarkma yapabildiği de bilinmektedir.

İp ile Evde Bıyık Alma

İp ile bıyık alındığı zaman, tüyler kökünden çekildiği için tekrar çıkması uzun sürecektir. Bu sayede bir kere bıyık alıp günlerce almadan durabilmenizi sağlamaktadır. Can acıtan yöntemlerden biri olan ip yöntemi, hem erkeklerde hem kadınlarda tüy almak için kullanılmaktadır.

Epilasyon Yayı ile Evde Bıyık Alma

Epilasyon yayı, yeni yeni yaygınlaşan bir üründür. Yüzdeki tüyler için tasarlanmış olsa da genelde kadınlar tarafından bıyık almak için kullanılmaktadır. Ucuz fiyatlara satılan bu alet, doğru kullanımda çok iyi sonuçlar vermektedir.

Cımbız ile Evde Bıyık Alma

Cımbız, tüy almak için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Özellikle kaş için kullanılsa da bıyık için de kullanılabilmektedir. Her evde buluna bakım aletlerinden biri olan cımbızla bıyık almak biraz uzun sürebilir. Bunun yanı sıra tüyleri tek tek ve uzun sürede çektiği için acılı yöntemler arasında yer alır.

IPL ile Evde Bıyık Alma

IPL, son zamanlarda kadınlar arasında kullanımı yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Hem diğer yöntemlere göre acısız olan IPL, hem de lazer epilasyondan daha ucuzdur. Bu yöntemle birlikte birkaç ay içerisinde bıyıklarınızdan kurtulmanız mümkündür.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı